Şal Modelleri ve Yapılışı

Şubat 26 | Yazarı MinikHediye | Bayanlar -

şal modelleri ve yapılışı

şal modelleri ve yapılışı

Çiçekli Şal Modeli ve Yapılışı – Derya Baykal – motifli şal örneği – şal modelleri ve yapılışları – son moda şallar – anlatımlı şık şal modeli

Gereçler:

Angora Yün Tığ No: 4. 5

Kafes Yapımı:
10 zincir ile bir yuvarlak yapılıp 5 zincir çekilir. Yanına tığın başına 3 kez dolanıp beşte çıkılarak bir beşli trabzan yapılıp, 12 zincir çekilir. Tekrar göbeğe batılarak 2 adet yanyana beşli trabzan yapılır. 12 zincir çekilir. Tekrar 2 adet göbeğe beşli trabzan yapılır ve 5 zincir +5’li trabzan +12 zincir ile en üst sıra 50 kafes oluncaya dek örülür ve kafes tamamlanır.

Çiçek yapımı :
10 zincir ile 1 göbek yapılır. 10 zincir çekilir,tığın başına 2 kez dolanıp 4’lü trabzanla 7 yuva oluşturulur. Bu 7 yuvaya (3 zincir ve 5 adet üçlü trabzan ile 7 yaprak oluşturulur. Yaprakların arkasına altışar zincir sıra ile çekilip birer yuva daha oluşturulur. İlk yuvadan 12 zincir çekilip yanına zincir uzunluğunda 6 adet örümcek aralarında bir zincir ile çekilir. Yapılan bu yaprak daha önce hazırladığımız kafesin en alt noktasından itibaren bir çiçek 4 kafesin köşelerine gelecek şekilde yerleştirilir. Toplam 13 çiçek ile şal biter.

şal modelleri ve yapılışı
şal modelleri ve yapılışı
şal modelleri ve yapılışı
şal modelleri ve yapılışı

alıntı

Ziyaretçilerimiz


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir